Košík
0

Péče o šperky

Zde najdete pár rad, jak se o šperky starat, aby byly po celý život krásné a zářivé a sloužily další generaci:

Vhodné uložení šperků

Skladujte šperky na místě vystlaném měkkou látkou, v originální krabičce či přímo ve šperkovnici tak, aby se šperky vzájemně nedotýkaly.

Odložení šperků na aktivity a manuální práci

Odkládejte šperky na spánek, vy si tak odpočinete bez možných otlaků od šperků a šperk se nepoškodí (například visací náušnice). Sundávejte šperky také na manuální či hrubou práci, kde by mohlo dojít k mechanickému poškození šperku. Také se vyhněte styku s chemikáliemi či kosmetickými přípravky včetně laku na vlasy; drahé kovy, perly a drahé kameny nemají v lásce ani parfémy. Kosmetika by mohla na špercích zanechat nechtěný povlak.

Zejména během sportování může dojít k poškození šperku a případnému zranění. Odkládejte prosím šperky na každý sport včetně bazénu, kde je voda chemicky ošetřována.

Eliminování teplotních vlivů

Šperky a drahé kameny mohou být citlivé na náhlé změny teploty či nadměrné vystavění slunci. Odkládejte prosím své šperky při slunění či návštěvě sauny.

Pravidelná péče o šperky

Doporučujeme šperk doma občasně vyčistit kartáčkem s jemnými a měkkými štětinami a vodou, odstraníme tím denní nánosy například od mýdla, potu či mastnoty. Taktéž je možné použít speciální měkký bavlněný hadřík či ultrazvukovou lázeň pro domácí použití (ultrazvuková lázeň se nedoporučuje u šperků osázených perlami, smaragdy a opály). Nikdy nečistěte šperky abrazivními prostředky, mohlo by dojít k jejich odření.

Profesionální servis

Doporučujeme se jednou za čas svěřit do péče profesionálům, kteří šperk odborně vyčistí a vdechnou jim nový život. V rámci našich služeb nabízíme možnost doživotního čištění a základního servisu pro vaše šperky zdarma každé 3 roky.

OBJEVTE MNOHEM VÍCE

Ryze české šperkařství LOEE si zakládá na výjimečném osobním přístupu a vysoké kvalitě nejen samotného ručního zpracování, ale i materiálů včetně příměsí.

Objevujte svět LOEE
copyright © 2010 - 2021 LOEE - české, ručně vyráběné zlaté šperky všechna práva vyhrazena. Developed by HERO Computers s.r.o.

LOEE - české, ručně vyráběné zlaté šperky ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies
Rozumím